| Ss74jfv a întrebat:

Când va cădea comunismul în China? Dacă va cădea vreodată credeți ca va interveni Coreea de Nord cu bombe nucleare?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti daca si cand si nici ce-ar face Coreea de Nord. In orice caz parerea mea este ca mai repede va cadea in Coreea de Nord, in China nu mai exista comunismul teoretic si ideal, este o combinatie de comunism (in plan politic) si capitalism (in economie).

| doctorandus a răspuns (pentru Ioandelasal):

In Coreea de Nord publicatiile marxiste sunt interzise prin lege.

| doctorandus a răspuns:

Sincer, Coreea de Nord e mai degraba fascista decat comunista.

| Brizbriz a răspuns:

1. nu cred, nu prea curand oricum, nimeni nu isi doreste sa cada, decat amaratii care stau acolo, dupa Tiananmen, cand SUA a "protestat", comuistii au zambit, au slabit granita putin si in 2 zile au mai "scapat" 30 de mii de chinezi, moment in care SUA s-a potolit... DE TOT

2. https://www.visualcapitalist.com/cp/nuclear-warheads-by-country-1945-2022/
Coriia di Nord are 20 de bombe nucleare prapadite, iar China e a doua tara din lume ca marime, unde crezi ca ar trebui sa dea bombele alea ca sa faca diferenta?!?

| colosseum1337 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii ce se va intamplawinking