| AvalohAlyn a întrebat:

Care a fost cel mai bun președinte al României din 90 încoace după voi?

Răspuns Câştigător
| DarthNiger a răspuns:

Sincer sa fiu cam niciunul, Basescu parea sa fi fost un presedinte care conta pentru Romania, pana cand s-a descoperit ca isi apara propriile interese in timp ce scapa de adversarii sai politici ca sa nu ii stea in calea influentei lui, un fel de Putin al Rusiei dar mult mai mafiot si cred ca pot spune ca a fost printre cei mai inteligenti presedinti ai Romaniei din pacate sau nu, depinde cum observi situatia.
Mai este si Emil Constantinescu care a creat o poarta de acces pentru toti fostii securisti si multi altii care fac legea in tara in ziua de azi si care se folosesc si acum de aceasta poarta creata de el fie cu bunastiinta sau nu, despre el nu stiu prea multe deci nu stiu cat de corupt a fost dar s-a grabit prea mult la liberalizarea economiei din ghiarele comunismului.

| doctorandus a răspuns (pentru DarthNiger):

Nu știu cel mai bun, dar cel mai șmecher a fost Ion Iliescu: în timp ce îl credeam comunist, el făcea politică neoliberală.

| minrest a răspuns (pentru doctorandus):

Tare asta. Da, asa este.