| emoboy a întrebat:

Care este limita de alcoolemie permisa in Romania? Echivalentul a cate beri(de 500ml)?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru conducatorii auto nu exista nici o limita de alcoolemie, cea mai mica alcoolemie constituie contraventie iar peste 0, 80 la mie constituie infractiune, bineinteles daca se conduce masina pe drumurile publice.

| express11 a răspuns:

Probabil o gura.

suntserios
| suntserios a răspuns:

0%
nimic
nicio picatura

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

In Romania, toleranta alcoolului la volan este 0. Asta inseamna 0 picaturi din orice fel de bautura care contine alcool.

| MariusF23 a răspuns:

0.00 la mie.