| AlexDorinel a întrebat:

Ce face politia cu banii din amenzile pentru restrictii covid? Nu se duc în bugetul statului?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca se duc la buget

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ca de obicei scrii si tu din plictiseala. Nicio logica in raspunsurile tale. Poti sa imi spui cat % din buget reprezinta amenzile de la covid?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Esti amuzant.

| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pai asta e clar, se stie ca se fura bani de la buget in draci, nici nu conteaza daca de la amenzile covid sau nu.

| Mosotti a răspuns:

Ba da, se duc la bugetul statului, ca tu platesti direct acolo, nu te duci la politie sa platesti, platesti in contul statului.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu va sta politistul cu chitantierul dupa el
Ca nu se dau pe loc.
Nepotul meu si-a luat amenda primavara trecuta in perioada starii de urgenta.I-a luat datele si cand am crezut ca a scapat i-a venit plicul acasa ca trebuie sa plateaca suma de... intr-o perioada determinata,. Parca la ANAF.

| gabicoo a răspuns:

Cumpără covrigi și îi atârnă de coada cânilor maidanezi!
winking

| chuckmanson a răspuns:

Fumează iarbă