| Turcan_Cristian_1996 a întrebat:

Ce părere ai despre Moldovenii de peste Prut?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt si ei oameni si majoritatea sunt romani, asa ca au aceleasi calitati si defecte ca si noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu pune nimeni o întrebare despre evreii, ţiganii, ungurii, bulgarii, turcii sau sârbii din ţara noastră?

De ce ar trebui un român să aibă o părere anume despre un om(român) din Basarabia?

| beastboy84 a răspuns:

Ca sunt si ei romani, oameni ca restul nu> ce tu ai alta parere?

| lexxxy a răspuns:

Sunt romani ca si noi numai ca au trecut printr-o perioada destul de grea si de aceea s-a ajuns la situatia actuala. Asculta melodia lui ION PALADI- Dorul Basarabiei si vei intelege putin

| Turcan_Cristian_1996 explică:

Eu sunt Moldovean de peste Prut.