| AC4S4 a întrebat:

Https://evz.ro/ciolos-scandal-lgbt.html
Daca Dacian Ciolos e numit homofob pentru ca nu militeaza pentru casatoriile gay, crestinii pe unde se situeaza pe axa Ciolos-Hitler? Sau sunt chiar dupa Hitler?

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Crestinii pe unde se situeaza pe axa Ciolos-Hitler?
Nu există axa Cioloș Hitler.
Hitler era băiat inteligent, dacă îl compari cu Cioloș, s-ar putea supăra.
Creștinii nu sunt homofobi, ei nu au fobie de homo, ei sunt pro vita, deci biofili, nu homofobi. Iar homo sunt pro rahata.
Deci mixul dtale pute a spam.

| Wr3nch a răspuns:

Sunt crestini care nu au nicio probleme cu persoanele LGBT. Doar ''crestinii'' romani fac spume cand aud de ei si cursuri de educatie sexuala la scoalalaughing

| AC4S4 explică (pentru Wr3nch):

Nu e vorba de persoanele LGBT, ci de orientarile LGBT. Nu te abate de la subiect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze, dar e în grupul en marche nu în grupul suveraniștilor, mi se pare logic să i se ceară să-și asume o poziție clară, nu jumătăți de măsura

| Thecurious a răspuns (pentru anonim_4396):

Care sunt obiectivele acestui grup "en marche"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thecurious):

Alea decise de macron

| Thecurious a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca-i vrea pe USR-isti aliati, nu isi va schimba pozitia, adica va continua colaborarea cu "en marche".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thecurious):

Păi e președintele grupului din PE deci...
și e foarte corect să fie, dar să-și asume pozițiile, nu să nu zică nici da, nici nu

| AC4S4 explică (pentru anonim_4396):

Grupul din care face parte Ciolos e de centru. Centristii au fost mereu de genul "Noi nu, nu ne opunem, nu sustinem, nu stim, vom vedea".

| Thecurious a răspuns (pentru AC4S4):

Ciolos va fi fortat de imprejurari sa adopte o pozitie clara, chiar daca il incomodeaza, o va face, altfel se va retrage din politica.

| AC4S4 explică (pentru Thecurious):

Astfel se poate observa si faptul ca Renew Europe, desi spun ca sunt de centru, sunt de fapt de stanga. Centru inseamna ca ai pozitii si de stanga, dar si de dreapta. Faptul ca Ciolos se simte incomodat sa exprime niste valori de dreapta inseamna clar ca acel grup nu este un grup de centru, ci trage spre stanga.

"altfel se va retrage din politica" - Cred ca doar din politica europeana (totusi cred ca Ciolos se va alinia ideilor de stanga, pentru a face pe plac grupului sau). In Romania functioneaza bine gandirea in care nu ai opinii clare.

| Thecurious a răspuns (pentru AC4S4):

"Ciolos se va alinia ideilor de stanga, pentru a face pe plac grupului sa" - Daca o va face, fara indoiala ca da, Romania se va alinia definitiv politicilor UE( dictate de Germania ), FARA NICI UN FEL DE OPOZITIE SUZERANA.
" In Romania functioneaza bine gandirea in care nu ai opinii clare." -Da, de aceea romanii nu evolueaza, lor trebuie sa li se impuna din exterior, de cineva mai evoluat.

| Thecurious a răspuns (pentru Thecurious):

De asemenea oameni sunt inconjurat, cu cat trece timpul, cu atat identific mai multe probleme carora trebuie sa le fac fata.

| Thecurious a răspuns:

Nu te mai stofoca atat. Crestinii nu se pot impotrivi.
Romania nu e o tara independenta, care sa decide in privinta casatoriilor gay si, intr-un final, a adoptiilor de catre familii unisex.
Ne place sau nu, asta e