| sopranaCadaverica a întrebat:

Ce parere aveti de campania lui Cumpanasu? In 2017 zicea ca se retrage de tot din politica... ca nu mai rezista...

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si acum ce campanie face? Unde ai citit ca face campanie? A spus clar ca nu se implica in politica si va lupta pentru ca cei ce au gresit in cazul nepoatei sale sa plateasca. Cititi si nu intelegeti ce cititi! Asta e grav!

| sopranaCadaverica explică (pentru Salontanul):

Altă concluzie nu puteam să trag din articolele astea. Caută chiar și voluntari.
https://www.rfi.ro/......zidentiale

https://www.g4media.ro/......panie.html

| Salontanul a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Din pacate trebuie sa-ti dau dreptate si sa-mi cer scuze! Acest imbecil face si el exact ca ceilalti, din politica, cei care ne conduc: zice ca nu face si exact aia face! Astazi de dimineata am vazut ca ii intreaba pe Facebook, pe urmaritorii, lui daca sa candideze sau nu. Asemenea lucruri ma scarbesc. Un nenorocit. Inca o data imi cer scuze de la tine. Ai avut dreptate!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai jegos lucru pe care il poate face. Sa profite de drama familiei lui pentru putere.

| gabicoo a răspuns:

Poate a vrut să-i sperie un pic.
Dacă va candida îl sfâșie ăștia!

| Furnicuta000 a răspuns:

Ce face? Candideaza la ceva? Pai suatinea sus si tare ca nu se foloseste de cazul asta in scop personal si ca nu va candida niciodata.

| Salontanul a răspuns (pentru Furnicuta000):

Se trezeste cate unul care nu itelege si vorbeste aiurea. Nu candideaza!

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu am avut rabdare sa urmaresc toate filmuletele cu el dar daca va uitati la comentariile de la postarile lui o sa vedeti 70% Cumpanasu presedinte.
Daca stii mai bine de ce nu ne explici sa nu murim prosti, adica eu sa nu mor proasta.

| Salontanul a răspuns (pentru Furnicuta000):

N-ai rabdare, nu scoate zvonuri. Citeste si apoi vorbeste! Asa apare sursa de zvonuri. Omul a spus o data scurt si clar: nu voi candida si nu ma bag in politica! Ori tu, prin afirmatia ta nu faci decat sa consideri ca el va candida. N-ai avut nici o urma de indoiala. N-ai zis: "E adevarat ca va candida Cumpanasu?" Nu! Tu ai zis: "Ce parere aveti de campania lui Cumpanasu? In 2017 zicea ca se retrage de tot din politica... ca nu mai rezista..." Inainte de a vorbi asa era bine daca te si gandeai la ce spui.

| RobertMoon a răspuns:

Până la cazul Caracal nu am auzit de acest individ, dar mi se pare un drac in haina de oaie.

| ibaal a răspuns (pentru RobertMoon):

Asa zic si eu! Ai dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram de partea sa, însă eu cred că prea se folosește de caz cât sa facă probagandă. Am auzit ca vrea sa candideze la prezidențiale sau cam asa ceva. Nu știu cât de interesat este el în a-și găsi nepoata, cât să își facă reclamă. Mai mult îmi pare politică ce face el. Sa se ducă la naiba de miop.

| Delcatty a răspuns:

"Vai, ce rau imi pare ca a murit nepoata mea, sufar atat de mult! Haideti, votati-ma la prezidentiale, ca-mi mai trece."

| UnholySaint a răspuns:

Daca chiar a vrut sa candizede, culmea la prezidentiale inseamba ca e o scarba de om, ma asteptam mai degraba sa se asocieze cu anumite OMG-uri care se ocupa cu ajutorarea victimelor decat sa incerce sa urce pe care ierarhica.
Daca incerca sa candideze pentru un post local de unde sa inceapa sa schimbe ceva era de inteles, dar deja lasa impresia unui om oportunist in ultimul hal.