| Exilee a întrebat:

DOamnee am crezut ca o sa lesin de durere. Va vine sa credeti? Eu stand intr-un bloc turn, am auzit strigate : ajutor dar foarte tari si cand ma uitam pe geam, surpriza! Un derbedeu de 19 ani avea 1 sabie si se repezea sa-l taie, dar am vazut ca a scapat. Vi se pare normal dp.d.v CRESTIN? Tara crestina? SI mai mult, nimeni nu i-a raspuns la strigatele acelui tanar. NU mise pare normal. Ce parere aveti? Ar merita unii ca acestia, ce promoveaza violenta, respectul impus prin frica exterminarea? BIneinteles ca ma descarc. Venisera 2-3 cu sticle/ sabii ( cutite nu stiu ce era, cert e ca erau "dotati"). Tin sa mentionez, ca nci o masina nu a oprit pentru ca sa-l lase pe individ sa treaca strada, ba chiar (din cate am vazut) era sa dea peste el. HAAHH!

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nici nu trebuie sa te mai mire nimic. Nu vezi unde a ajuns omenirea? Nu mai au frica de Dumnezeu.

| NameoftheCentury a răspuns (pentru EmaS):

Si tu daca nu ai avea frica de Dumnezeu, ai omora oameni pe strada?

| Angel0 a răspuns:

Nu ai talent de povestitor.

| Wehrmacht a răspuns:

Si ce vroiai sa faci? Daca cineva il ajuta erau sanse sa ajunga tocat. Daca cineva lua un cutit sau folosea o arma de foc(daca era cineva cu asa ceva la el) iesea rau pentru salvator.Ca asa e legea in Romania.Nu te poti ajuta nici pe tine.

| Inferno a răspuns:

Asa e cand nu ai simtul umorului.

| trolololo a răspuns:

Normal ca nu a intervenit nimic, când unul are o SABIE, care te poate omora. Nici un om sănătos la cap nu ar face asa ceva.

NOname
| NOname a răspuns:

1. Tu ai ieşit?
2. Pe ce punem pariu că dotaţii cu sabii au acelaşi prieten imaginar ca şi tine?
3. Nu ar merita "exterminaţi" cei care tâmpesc populaţia şi o fură, intoxicând-o cu frică, ură, superstiţii şi basme?

| Exilee explică (pentru NOname):

Pai n-am iesit, ca s-a petrecut scena in minimum 2-3 minute, dupa care au luat-o toti la sanatoasa. Ce era sa fac?
2. Nu stiu la ce te referi.
3.Adica derbedeii? Desigur.

| NOname a răspuns (pentru Exilee):

Parcă nu ai fi suficient de prost, mai şi faci pe prostul.
http://i.imgur.com/1etJpWl.png
Hai, noroc!

| Zurelin a răspuns (pentru NOname):

Tu faci pe prostul, ai grija ca baiatului chiar i-a pasat si nu e un ateu ca tine+un crestin...hmm. mi se pare singura persoana cu care chiar poti vorbi

| ErrorFound a răspuns (pentru Exilee):

Trebuia macar sa strigi la ei, sa te uiti la numarul masinii(din cate am inteles au venit unii cu masina), sa dai telefon la politie...
2.Adica ei erau crestini? De ude stii tu asta? Domane, parca erai inteligent!
3.Adica preotii ipocritule.

| thealchemist a răspuns:

Pe cine sa taie si de ce? si ce legatura are cu crestinismul si blocul turn? nu am inteles nimic din intrebarea ta in afara de faptul ca te doare pe tine de ce i s-a intimplat altcuiva si ai vrea sa-i omori pe toti (din nou, nu stiu pe cine).
data viitoare sa te exprimi mai bine, dar poate si mai bine ar fi sa nu te descarci pe TPU ci sa te duci sa dai o declaratie la politie daca ai fost martor la ceva ilegal.

| Lizzu a răspuns:

"Vi se pare normal dp.d.v CRESTIN? Tara crestina?"
--draga exile, nu suntem o tara crestina in adevaratul sens happy invata odata asta tu si mai multi.

Suntem crestini cu numele, suntem crestini in societate, ne laudam ca nu pacatuim, ca tinem post, ca mergem la biserica.
Toate astea le facem doar de dragul lumii si a gurii lumii si NU pentru ca ar veni din adancul inimii. Le facem sa dam bine, sa avem reputatie nepatata in fata altora.

Sper ca esti de acord cu mine ca daca nu... happy

| Exilee explică:

Acum 10 minute s-a intamplat. Va vine sa credeti?

| Exilee explică:

Si aici vorbesc mai mult de justitie! Cum comentati d.p.d.v religios? Daca singura scapare a tanarului nu este decat sa-l omori pe adversar, l-ai dobori sau l-ai lasa sa-l distruga? S-ar socoti pacat? De ce? NU e legitima aparare?

Răspuns utilizator avertizat
| ErrorFound a răspuns:

Deci pe cine vroiau sa cotologeasca?
In primul rand, n-are legatura cu credinta. Daca esti un om bun, esti bun si fara sa-ti zica o zeitate cum sa te comporti.
In fine, toti suntem doar niste animale putin mai inteligente si astfel de incidente apar peste tot in lumea animala. E vorba putin si de spirit civic. Daca esti atat de prost incat sa nu ajuti un cetatean nu meriti sa traiesti intr-o societate.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Daca tot sunteti o tara crestina si va bateti cu pumnu in piept ca sunteti 91% crestini, dc nu faceti o cerere la dumnezeu? sau nu poate rezolva problema? NU POATE? hahahaha laughing

| Maxim96 a răspuns:

Doamne pazeste-ne...Ce lume!

| NGheorghe a răspuns:

Data viitoare sa filmezi, sa-l incarci pe youtube si noua sa ne trimiti link-ul, ca altfel o sa credem ca vrei sa ne aburesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tara crestina? Poate tara crestina unde doar batranii mai cred si asta cu speranta ca vor apuca a 2 a viata, poate si niste copii care daca sunt destepti va fi doar pe moment.
Tara crestina pe moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar te-ai uitat pe geam si fuga la calculator sa pui intrebarea? in loc sa subi la 112? ori macar sa strigi; baaa nenorocitule vrei la puscarie pe viata? bagati-ai sabia aia in gat?

| Dєєa a răspuns:

Doamne. Saracul!

| catablondu a răspuns:

Buna, sincer sa fiu, nu ma mai mira nimic. Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul. Atat timp cat la televizor aproape ca nu vezi decat violenta, sex, droguri, scandaluri etc, nu se va schimba nimic. Copiii din familii dezorganizate vor intretine toate astea.

| adrian1419 a răspuns:

Daca tu erai acolo isti dai seama ca ai fi facut pe tine in cel mai bun caz ai fi sunat la politie