| LiLu a întrebat:

Ce parere aveti despre revolutia din 7 aprilie 2009 Moldova?
Ati dori ca Moldova si romania sa formeze un singur stat?

11 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

Nu a fost o revolutie, a fost doar o incercare de lovitura de stat data de niste bezmetici care se credeau atotputernici da i-au pus repede autoritatile cu botu pe labe.

| hashe86 a răspuns:

De sute/ mii de ani, basarabia a fost pamant romanesc, ei sunt fratii nostri, istoria confirma asta. abia de 200 de ani basarabia ne a fost instrainata si asta nu inseamna ca trebuie sa renuntam definitiv la acest teritoriu. spiritul romanaesc inca salasluieste acolo si asta s -a vazut in urma cu o luna la chisinau.
sper ca la un moment dat vom redeveni romania mare( fara nicio conotaie politica).

| hashe86 a răspuns:

De sute/ mii de ani, basarabia a fost pamant romanesc, ei sunt fratii nostri, istoria confirma asta. abia de 200 de ani basarabia ne a fost instrainata si asta nu inseamna ca trebuie sa renuntam definitiv la acest teritoriu. spiritul romanaesc inca salasluieste acolo si asta s -a vazut in urma cu o luna la chisinau.
sper ca la un moment dat vom redeveni romania mare( fara nicio conotaie politica).

| ICanLoveYou a răspuns:

DA DE CE NU?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ati dori sa recuperam si nordul bucovinei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un pic de "agitație" pentru putere.
Da, de ce nu să fim un singur stat!
Pa, pa.

| anita_2588 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

| MeMyselfAndMeAgain a răspuns:

Da pentru ca am fi o singura tara, mai mare si cei din moldova ar putea invata mai mult lb romana decat pe cea moldoveneasca...

| bpr a răspuns:

Unirea este aproape. Traiasca Romania Mare!