| drumurile a întrebat:

Ce parere aveti? ramane mircea geoana? e de jale daca da sad

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie sa avem rabdare ca Biroul Electoral Central sa valideze alegerile prezidentiale, chiar daca statistic conform cifrelor este declarat invingator Traian Basescu.

| Bacemi a răspuns:

Se pare ca Basescu a castigat cu adevarat . Deocamdata sunt polemici in privinta voturilor . Oricum eu nu cred ca se vor lua actiuni in aceasta privinta .Basescu este aproape sigur invingator . Daca va iesi Basescu eu ii urez succes si sper sa ne demonstreze noua romanilor ca merita sa fie presedintele Romaniei . Bonne chance , monsieur le président !

| Victoria a răspuns:

Deocamdata rezultatele finale partiale ilustreaza victoria lui Basescu cu un procent de 0, 6 in plus fata de Geoana. Insa PSD-ul refuza orice intelegere cu PDL-ul si chiar au facut contestatie la Curtea Constitutionala pe motiv de frauda, de parca ei ar fi mult mai "curati" din acest punct de vedere. Eu cred ca ramane Basescu, oricat s-ar oftica Geoana, Antonescu, Vadim si tot cardul.

| cristinela a răspuns:

Nu ramane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ramane el dar pana la urma raspunde-mi si mie de ce e jale ce poate sa faca inteleg ca sunt comunisti dar nu cred ca am sta la coada pentru un litru de ulei si ne-ar pune sa lucram la pamnturi daaa aru prin msg privat mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, Mircea Geoana nu cred ca ar mai fi apelat la comunism pentru conducerea tarii... dar se pare ca s-au inversat procentele. Basescu este la conducere acum, s-ar putea sa faca cei dl psd contestatii, dar nu-s prea mari sanse de reusita a acestora. Deci urmatorii 5 ani, Basescu conduce Romania!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu va ramane chiar de va mai fi un scrutin.fiindca acum l-ar vota si psdistii de rand.fiindca au un partid cu niste slugi care nu stiu sa piarda, cu capul sus.sunt murdari si pana nu se terfelesc de tot nu se lasa.sunt jalnici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce aveti voi cu geoana. este un om cinstit fata de hotul si mincinosul de basescu. mai sunt sanse sa iese geoana deoarece B. E. C. inca nu a validat voturile. PSD-ul incearca sa impiedice acest lucru cu orice masura legala. geoana ar fi un presedinte mult mai bun
BASESCU - ne-a stricat relatiile financiare, comerciale cu ft multe tari si ne-a facut de ras
GEOANA - ne-a reprezentat tara in America, si daca va castiga ne va inlocui fostele relatii comerciale cu rusia, ucraina (pe care le-a stricat base) cu relatii cu america, turcia, etc. cu tarile cu care se intelege el bine
o duceam mult mai bine cu geoana
dar daca romanii au ales asa...
romanu a votat basescu, tot romanu o sa sufere mai tarziu
(si nici nu mai zic ca in seara alegerilor basescu a facut multe fraude electorale. ca de ex a inlocuit ft multe voturi. luminile din sectiile de vitare au fost stinse in timpul numaratoarei si au fost inlocuite voturile. cei de la PSD si de la PNL incearca din rasputeri sa demonstreze asta)

dar asta e soarta oamenii au votat si gata
timpu nu mai poate fi dat inapoi

| DeadAlready a răspuns:

Basescu ramane 100%.