| Dalmore a întrebat:

Ce s-ar intampla daca ar muri un om la protest?

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde din ce cauza a murit.
Pentru o moarte suspecta s-ar deschide un dosar penal si s-ar face cercetarea in rem (privind cauzele mortii) si apoi, daca se constata ca este vinovata o persoana si impotriva acesteia (in personam). In functie de situatie persoana vinovata poate fi trimisa in judecata pentru infractiunea comisa, dupa caz poate fi omor, lovitura cauzatoare de moarte, etc.

| syd a răspuns:

­ar iesi un scandal ridicol si melodramatic si s-ar folosi de asta ca sa-si justifice cauzele imbecile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stop overthinking. Poate lesina de la caldura sau foame si se da cu capul de asfalt... Nu e mafie ca in America sa fie impuscati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fix nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar bucura Soros ca are argument solid romanilor, pentru a da directive spre schimbarea guvernului. In a doua ziua, Iohannis ar convoca ONG-urile progresiste si ar fi un guvern Ciolos 2.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Știi, e mai interesant sa faci trolling când chiar știi câte ceva despre domeniu

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Eu am informatii despre viata politica romaneasca din surse sigure.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pacat ca nu stii cum se schimba un guvern. Da e ok, Soros rezolva pe toate

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Cum s-a schimbat si la Colectiv. Prin tensiuni indreptate spre putere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un comentator al politicii romanesti si internationale spunea ieri, pe ziua, ca romanii sa nu mearga la protest pentru ca sunt oameni platiti sa distruga si sa instige jandarmii. Si ca vor fi oameni raniti. Asta intr-un live pe FB.
La nu mult timp dupa, s-a spus la tv ca peste 500 de oameni au avut nevoie de interventia medicilor si o femeie jandarm a fost aproape omorata.
[El find un om important, are informatii demne de serviciul secret. Este prezent la conferinte unde participa generali de armata, politicieni din tari din vestul Europei. Deci nu este pielea p***i.]
Laurentiu Primo isi are numele.
live-ul: http://ro-ro.facebook.com/Meritocratia.ro/videos/1861126400639656/
text: http://prntscr.com/khc7va

| Iunix a răspuns:

S-ar face o anchetă pentru a stabilii cauza și cine se face vinovat. Nu te gândii că ar fi PSD de vină. Însă cel mai probabil cei care sunt contra PSD s-ar folosi de acel eveniment.

| gheorghe699 a răspuns:

Nimic,ce sa se intample? ar fi inmormantat ..au mai murit oameni la proteste si in alte tari

| Dalmore explică (pentru gheorghe699):

N-am auzit sa fi murit in ultimul an jumate vreun om la proteste, trebuie sa aiba o semnificatie

| gheorghe699 a răspuns (pentru Dalmore):

Au murit 3 in SUA, cand a iesit D.Trumph presedinte

| Dalmore explică (pentru gheorghe699):

Vorbim de Romania.

| gheorghe699 a răspuns (pentru Dalmore):

Au murit si in Romania, 2 sau 3, in 13-15iunie '90..in piata Universitatii