| Alessell1 a întrebat:

Ce se intampla, daca esti adult si lovesti un minor, adica doar o palmastraight face, Funda! :*

Răspuns Câştigător
| Gstefan a răspuns:

Bine a facut tatal tau, prea putini parinti din ziua de astazi pot pune un adolescent la locul lui.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate face plangere penala pentru lovire, conform art.180 Cod penal.

| mgtow a răspuns:

Nimic, doar bataia primita de mai multe ori e abuz contra minorului prin vatamare corporala si se pedepseste cu inchisoare sau decaderea drepturilor parintesti dupa caz.

| VadTot a răspuns:

Si dintr o banala palma.el se dezechilibreaza cade jos pe spate se loveste la cap si doamne fereste...ramane aolo jos. intelegi?!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente

| Alessell1 explică:

Nu m-am referit ca de la parinte la copil, Ieri m-am batut cu o fata la liceu, si a venit tata si l-a dereanjat anumite vorbe spuse de ea, i`a dat o palma.happy

| Gstefan a răspuns (pentru Alessell1):

Bine a facut tatal tau, prea putini parinti din ziua de astazi pot pune un adolescent la locul lui.