| razvan233 a întrebat:

Cei din SGP, pot participa in misiunile din Afganistan sau Irak?

Si cum se poate ajunge in astfel de misiuni?
Multumesc tare mult.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, pot participa, daca se ofera ca voluntari si indeplinesc conditiile pentru a fi selectati.

| razvan233 explică (pentru Ioandelasal):

Dar daca sunt angajat?

| razvan233 explică (pentru Ioandelasal):

Dar daca este angajat?

| Salontanul a răspuns (pentru razvan233):

Pai ce? exicta si SGP neangajati? Toti sunt angajati. Cand se pleaca in misiune se pleaca de la civil pana la cel mai inalt grad militar. Acolo sunt niste unitati de lupta care au toate functiile. Pe acele functii sunt numai oameni angajati, ca-i civil ca-i militar.

| Ioandelasal a răspuns (pentru razvan233):

Esti neclar, unde esti angajat si ce legatura ai cu calitatea de SGP?
Daca nu ai aceasta calitate ori nu esti subofiter, maistru militar, ofiter ori alta functie in armata nu poti participa la asemenea misiuni.