| mayXangel a întrebat:

Cine imi spune cum sa o tin pe prietena mea cea mai buna doar pentru mine? si ea cred ca vrea la fel, dar nu am curajul sa o intreb! Adica vreau si eu o prietena buna ca o sora(ca eu nu am frati si surori, si nici ea), care sa nu se joace cu fostele prietene...si sa fim doar noi doua, sa ne creem o lume a noastra! hellp...chiar nu vreau sa o pierd pe karinlove struck :*

4 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Nu prea e bine sa va izolati de lume, pentru ca la un moment dat va fi greu sa va integrati in diferite grupuri.
Poti avea o persoana foarte apropiata cu care poti vorbi deschis, dar nu e bine sa va izolati.
Daca cumva va veti certa, amandoua veti avea probleme in a va imprieteni cu persoane noi.

| Asdffd a răspuns:

Nu e bine ce faci,cine stie poate te minte,sau te foloseste, u trebui sa ai incredere in nimeni, numai in familia ta. Poate te va crede prea obsedata.

| Maria_6260 a răspuns:

Pai nu poti sa o tii cu forta. si eu trec prin asa ceva si cea mai buna prietena a mea cand iesim cu alte fete parca uita de mine dar stiu ca eu sunt cea mai importanta pentru. ea asa ca trebuie doar sa ai incredere in ea. kiss. succes! acum depinde si de ea bineinteles

| eCreatza a răspuns:

Nu poti sa ai o astfel de discutie. Veti fi puse amandoua intr-o situatie delicata. Ai putea totusi sa ii arati ca ea e cea mai buna prietena a ta, ca o sora pe care tu nu ai avut-o. Asta poti sa ii spui. Dar fii cu bagare de seama sa nu dai intr-o extrema neplacuta, in sensul ca nu trebuie sa fii foarte slugarnica si sa ii faci ei toate poftele, doar pentru ca vrei si o consideri cea mai buna prietena a ta. S-ar putea sa inceapa sa profite de bunatatea si loialitatea ta (voit sau involuntar, pentru ca asta e natura omului. Toti simtim cand cineva ne este loial si tindem sa profitam la maxim de acest lucru). Sau chiar mai rau, sa considere ca esti foarte sufocanta si sa se distanteze de tine. Arata-i ca ti-e prietena, dar nu deveni sclavul ei. Si daca esti ponderata in tot ceea ce faci si zici nu o sa o pierzi niciodata pe karin. :-)