| anonim_4396 a întrebat:

Cine răspunde daca oamenii pățesc ceva rău de la vaccin?
Au fost destui în străinătate care au murit de la vaccin sau mai ales au rămas cu sechele grave,au intentat procese apoi și acuzau producătorii și statul... vreau sa știu doar atât daca fac vaccinul și fac tromboza, infarct sau AVC de la vaccin(cum a făcut o doctorita din Romania)cine răspunde și cine plătește pentru asta? Și nu mă refer numai la mine ci și la toți oamenii care pățesc ceva rău de la vaccin.Răspunde Iohannis,răspunde guvernul? Pe naiba, sunt destule reacții adverse de la vaccin iar oamenii nu știu asta.Iti fac vrei analiza ceva înainte de vaccin să vadă dacă ești sănătos tun și poți să îl faci? Sunt oameni care au contraindicații sa facă acest vaccin,sunt oameni care au boli,cine răspunde dacă pățim ceva de la vaccin? Și sa va mai zic ceva, românii nu fac vaccinul cei mai mulți din cauza că le este frica de reacțiile adverse grave ce pot să apară și nu că le zice Sosoaca sau Teodosie..Adevărul e că vaccinul e unul experimental, s-a zis deja asta în străinătate E un vaccin experimental.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te vaccinezi de bunavoie nu raspunde nimeni pentru reactiile adverse, cu o singura exceptie: daca existau contraindicatii si un medic ti-a spus ca te poti vaccina fara probleme, atunci ar fi malpraxis.
Si un vaccin, folosit pe sute de milioane sau chiar mai mult, aprobat de toate organismele abilitate, nu mai este experimental.

| Celcestietot a răspuns:

Uita-te sa vezi ce se intampla la Milano, oras civilizat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tribunu vaccin, nebunu vadimlaughing cine ai vrea sa raspundă, nenea Klaus intreaba l, sau nenea Arafatlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

NIMENI! (Eventual, doar tu personal! ) Asta pentru că TU DECIZI! Să te vaccinezi, ei doar 'te strâng cu ușa'...

https://youtu.be/40ACK0aMlc8