| kissmealiss a întrebat:

Cineva m-a filmat la web in lenjerie fara permisiunea mea si acum ma ameninta ca ma pune pe toate site-urile daca nu fac ce spune el. Ii stiu doar numele si de unde e. Cum fac sa-l reclam si sa sterg filmul de pe site-uri? Plzzzz, ajutati-ma!

27 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui cati ani ai ori macar daca esti minora ori majora. Oricum poti sa-l ameninti si tu ca ii faci plangere penala pentru amenintare si santaj si ca o sa-l dai in judecata pentru daune morale.
P. S. Fie vorba nu cred ca te-a filmat fara permisiunea ta, nu a deschis el camera, nu te-a dezbracat si nu te-a asezat in fata ei numai in lenjerie (daca este reala relatarea ta).

regis
| regis a răspuns:

Fara permisiunea ta? Scuza-ma, era cumva de la vreun serviciu secret si ti-a montat camere ascunse in locuinta? Ma indoiesc...

Singura varianta ar fi sa ii depui rapid o plangere penala pentru santaj, de preferat direct la parchet. Mai mult ca sigur asta il va speria si va renunta singur la idee, insa trebuie sa faci asta inainte ca filmuletul sa ajunga pe vreun site. Altfel ai sanse sa devii vedeta. Si inca o sugestie - nu il ameninta cu asta, mai bine depune plangerea, iar ulterior daca promite sa nu o faca, o poti retrage.

regis
| regis a răspuns:

@djacido - taticule, uite ca nu suntem noi in locul ei, poate pentru ca avem un neuron in plus, care ne impiedica sa umblam in lenjerie intima prin casele altora, prin fata camerelor de filmat, prin fata unui webcam pornit, dar mai ales in timp ce discutam cu anumite persoane pe mess.
Hai sa facem un pariu: daca tu esti de pe planeta asta, uite, eu ma dezbrac in lenjerie intima (nu acum, ca sunt la serviciu big grin), iar tu instaleaza-ti programul si filmeaza-ma. Daca iti iese, pe langa faptul ca ma poti pune pe youtube, sunt dispus sa pun la bataie orice miza propusa de tine.
In privinta bagatului in seama, chiar daca am facut si putin misto, majoritatea am incercat sa ii fim si de ajutor. Spre deosebire de tine, care te-ai limitat la a te baga in seama si la a face pe lupul moralist. Stii zicala cu ochiul si cu barna?

regis
| regis a răspuns:

@djacido - nu o da la intors, ziceai ca se poate vedea webcamul cuiva cu un program. Eu nu am zis ca nu se poate, ci te-am rugat sa faci la fel. Ii lansez si anonimului aceeasi provocare, desi am spus doar ca MA INDOIESC ca s-a intamplat asa, nu ca este imposibil. Oricate povesti mi-ati insira, sa recunoastem ca nu e la indemana oricarui sa filmeze un om cu un comportament normal in intimitatea lui.
Iar de stiut cum ai procedat si cum ai ajutat-o eu unul nu vreau sa stiu. Poate si altii am facut acelasi lucru, asta nu schimba cu nimic faptul ca tu te-ai luat de paiul din ochii altora inainte sa vezi barna din ochiul tau.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar, cine te-a pus sa-i dai camera, in lenjerie fiind? Cred ca de-abia asteptai sa te vada. Asta, ce-ai patit tu acum, e impozit pe prostie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Luxul şi prostia în viaţă se plătesc.
Fă o plângere la poliţie!
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa anunti politia. Dar mi se pare greu de crezut ca a fost fara permisiunea ta, de vreme ce tu trebuie sa dai drumul la camera web ca sa filmeze. Oricum, politia te poate ajuta sa scapi de santaj.

| Vizitiul a răspuns:

Orice pasare pe limba ei piere!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Hai fata, lasa vrajeala, cine muschii mei va pune sa ramaneti in sutien si chiloti cu web-ul deschis? Sau ii faceai vreun "show" si acum ai bagat-o pe maneca, ca i-a dat prin cap sa te filmeze?

| thealchemist a răspuns:

Am inteles ca acest tip de santaj sexual e foarte raspindit acum. problema e ca indiferent ce-ti cere acum pe viitor va vrea mai mult.
unii se pare ca sunt doar perversi, altii insa sunt profesionisti si poti sa ajungi intr-o retea de prostitutie fara sa-ti dai seama, cu fiecare pas fiind mai greu sa dai inapoi.
eu zic sa treci materialul pe care-l are cu tine la pierderi, si sa inveti ceva din asta. sa-l reclami nu poti decit daca ii stii numele adevarat si adresa, atunci poti sa te duci la politie, altfel nu poti decit sa refuzi santajul fiind sigura ca daca ai fi acceptat ar fi fost mai rau.
curaj si succes!

| Anileda a răspuns:

Fara permisiunea ta?
Dar cine draga a dat drumul la web?
A intrat babau si i-a dat webul.
Hai ma lasi cu permisiunile si mistourile astea.
Bine ti-a facut sa te inveti minte data viitoare sa mai dai web.

| Maximus a răspuns:

Afla de la el ce vrea (daca vorbesti pe messenger salveaza istoricul), si reclama-l la politie daca ii cunosti numele adevarat! Acestia ii vor face o vizita si cu siguranta ii aranjeaza si un flagrant! Totul este sa-l faci sa creada ca te prosteste si ca faci ce spune el! Este singura cale de a-l potoli daca nu o va face singur!

| djacido a răspuns:

Asa, pentru "desteptii" care se dau mari aici(unii): Daca voi sunteti de pe alta planeta, ce sa va fac.Deci,in primul rand se poate vedea WebCam-ul cuiva cu un program.In al doilea rand, daca faceti misto nu o ajutati cu nimic.Nu stiu de ce va bagati in seama daca nu e cazul.Aici e ceva serios. Daca ati fi fost voi in locul ei? Ce ati fi facut?

| djacido a răspuns:

@regis Ziceam ca daca camera e pornita poti sa te uiti fara sa ai permisiunea.La faza cu ajutatul... daca vrei sa stii, am vorbit cu ea, mi-a dat numarul de telefon si acum incerc sa o ajut.Incheiem discutia.

| Chrystyne a răspuns:

Hmm...Cam complicata treaba.
Dar intotdeauna exista o solutie.
Uite cum poti face:pe siteurile pe care el pune filmul, fa un cont si cerei adminului sa stearga filmul...roaga-l daca e nevoie.
Iar daca nu... ei bine, sanatate! Partea buna e ca nu te cunoaste nimeni tongue
Si bine ca nu erai dezbracata de tot laughing

| Chrystyne a răspuns:

Uitati cum te poti la web-ul altei pers daca nu are bifata optiunea"Always ask for my permission" [asta ca sa intelegeti si voi, sa nu mai spuneti ca nu se poate]:
Deschizi chat-ul... dai sus, la "Actions", ultima varianta "More Options", click pe "View Webcam" si gata! iti apare camera...asa cum am spus, daca nu are optiunea "Always ask for my permission"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misto! Pe ce site-uri te vedem?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei cu probleme la tehnologie, ar trebui sa mai citeasca.
Se poate filma cu camera web chiar si atunci cand ai calculatorul inchis, totul e sa ai camera web in priza, conectata la internet. Exista programe cu ajutorul carora poti intra in calculatorul unui utilizator si sa deschizi camera web. Probabil nu ati auzit de renumitele cazuri cand atatia hackeri cu ajutorul unor camere web filmau diferite momente din viata unor cupluri si apoi scoteau bani din vanzarile de filme xxx, sa nu mai vorbim de pedofili.
Dar bineinteles, aici problema se pune altfel. O taranca de la coada vacii, s-a crezut mare vedeta si s-a filmat cu webcam-ul in moment ce dansa pe manele in niste chiloti cam negri(nu de la model). Un masturbator in serie a luat inregistrarea, a salvat-o in calculator si s-a laudat cu ea la prieteni. Probabil fata a umblat pe site-uri de matrimoniale.
Cu siguranta cred ca esti minora. Daca faci plangere la politie si se descopera in calculatorul respectivului acea inregistrare, mai ales daca ai si dovezi pentru santaj(destul de grav la minori), il poti aranja. Dar, n-as vrea sa fiu in locul tau cand vor afla parintii ce faceai tu in loc sa te pregatesti pentru scoala(te dadeai smechera pe hi5 cand iti faceai poze langa soba de teracota?)
E mai bine sa anunti parintii, iar pe urma si politia daca e nevoie; santajul si pedofilia sunt acuzatii serioase.

| Aℓida a răspuns:

straight face cred ca doar isi bate joc d tine...[cred]

| kissmealiss explică:

Is minora si nu styam ca ma filma. dupa ke a facut-o ma amenintat ca ma pune p net daca nu o mai fac. de atunci mi-am schimbat id si totu

| shaoboy a răspuns:

Da ma se poate daca ai keylooger in pc ala iti poate porni webu cum am facut eu si l-am pus pe internet pe unu ce facea laba in fata la pc

| kissmealiss explică (pentru shaoboy):

Am rezolvato,, ignoranta rezolva totul...

| kissmealiss explică (pentru shaoboy):

Am rezolvato... ignorantza rezolva totul...

| Vlad9371 a răspuns:

Hahahahahahahaa tare faza. Am facut si eu de astea si stiu laughing. Ai 2 posibilitati : 1. zii ca nare decat sa il puna ca pe tine nu te intereseaza(sigur nu o sa il puna) si a 2 posibilitate e sa il intrebi ''daca ma dezbrac de tot si iti dau web stergi ce ai filmat?'' si el sigur o sa stearga si o sa fie totul ok. Hahahahahahaha. Daca prostia ar durea ar muri mai bine de jumate de glob. Bafta asta este cine tea pus sa ii dai web laughing

| MihayG a răspuns:

Te sfatuiesc sa ii zici ca si tu poti sa il denunti la politie.Programul ala este folosit de heack-eri si heack-eri pot primi amenda sau poti mai rau.La puscarie.Asa ca ai o arma destul de puternik.Justitia.Am patit-o si eu si asa am facut si eu.Si s-a potolit tipu. Sper ca am fost de ajutor

| Lolypop98 a răspuns:

A mai patit asa o fata doar ca fata respectiva prima data i-a dat o poza in sutien si dupa baiatul a inceput sa insiste sa ramana goala la web sau pune poza respectiva in sutien pe net...dar respectivul baiat nu a pus nimic pentru ca fata a facut tot ce a vrut el. In cazul tau nu stiu depune o plangere!

| Hd_Glacyer_1983 a răspuns:

Sa ne spui si noua situl unde te va pune, sa te vedem si noi ha ha ha