| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Credeti ca ar fi bine sa se schimbe constitutia (legi mai bune). Dar sa se creeze fabrici (ca in comunism) si sa existe in continuare democratie. Ce ati pune in constitutie?

Răspuns Câştigător
| Niklauss a răspuns:

Guvernu sa îl schimbe prima data.

Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Orice lege, inclusiv Constitutia, este perfectibila dar nu aceasta este problema ci aceea de aplicare corecta a legii.
Investitiile in intreprinderi de stat nu prea se vor mai face, cu unele mici exceptii, acum se asteapta aproape totul de la investitiile private, romanesti sau straine.
In Constitutie as pune prevederi mai drastice privind conditiile necesare unui candidat la Parlament si la functiile publice (membrii Guvernului, primari, presedinti de consilii udetene, prefecti, sefi ai institutiilor/organelor de stat, etc).