| skif2skif a întrebat:

Credeti ca un presedinte ii poate multumi pe toti?

19 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu ii poate multumi pe toti, in schimb ii poate nemultumi big grin.

| harciog a răspuns:

Macar pe Elena Udrea ar fi excelent daca ar reusi.

| skif2skif explică (pentru harciog):

In ce sens?

| harciog a răspuns (pentru skif2skif):

In ala pe care te faci ca nu-l stii.

| skif2skif explică (pentru harciog):

Le-ai tinut tu lumanarea?

| harciog a răspuns (pentru skif2skif):

La naiba,stau si ma intreb ca prostul, acum nu ca n-as fi, dar oare se va termina vreodata? Nu te poti macar face ca nu ma vezi? Ca sint inexistent? Nu-ti face probleme ca nu ma simt aiurea.

| skif2skif explică (pentru harciog):

La ce raspuns ai dat.te-ai gandit mult cand ai tastat Elena Udrea? sau ce ti-ai spus:hai sa dau si eu un raspuns.Ok nu te mai vad, de fapt vb ta esti inexistent.

| harciog a răspuns (pentru skif2skif):

Multumesc.

| GusWaters a răspuns:

Dar tu crezi ca toti oamenii sunt alcatuiti la fel,incat sa fie toti multumiti cu ideologia si programul unuia? Nu suntem in Utopia lui Thomas Morus, prietene, nici in "Ferma Animalelor". Atat timp cat un presedinte nu scoate 100% la alegeri,toti cei cu drept de vot exprimandu-si opinia,dpdv politic, putem deduce ca nu ii poate multumi pe toti.Pur si simplu, nu s-a inventat omul care sa aiba principiile care sa multumeasca o intreaga societate.Desi un Ron Paul(republican american) sau un Bill Hicks(comediant,actor si orator) ar putea sa multumeasca o majoritate care stie ce vrea,si vrea in primul rand transparenta,bun-simt, sinceritate, si o inteligenta total spontana si originala.

| unknownn a răspuns:

Daaaaaaaa.

| adyth a răspuns:

Nu. Pentru ca nu toate tin de presedinte.
Si in tara asta e imposibil sa multumesti pe cineva. Economie ioc, educatie destul de nesatisfacatoare, degeaba suntem frumosi si avem valori, cand majoritatea inca nu stiu sa scrie corect. Pe langa asta, in Romania nu sunt valorificati si incurajati cei care pot sa aduca o schimbare, prefera sa fuga in alte state, sa ajute la dezvoltarea lor. Nu o sa razbatem niciodata asa daca nu suntem si putin nationalisti. Dar cu ce naiba sa te mai mandresti ca esti roman, daca toti ne vad ca pe niste tigani nespalati si prosti. A da, bine ca Dracula a fost roman. Noroc cu el ca ne mai cunoaste lumea laughing

| andreidraga a răspuns:

Cu siguranta nu. Cel putin rivalul lui de la presedentie nu va fi multumit. Dar poate sa multumeasca 90% dintre oameni daca este competent si cu bun simt.

| skif2skif explică (pentru andreidraga):

Ok... iti dau dreptate contracandidatul sau va fi clar nemultumit de politicile duse de adversar.Cu multumirea celor 90% nu pot fi de partea ta fiindca cand a fost ales nu a castigat atat de decisiv(90%) din electorat.Intotdeauna va exista si partea cealalta.a celor nemultumiti.a acelor care au votat cu celalalt.Si sa zicem ca presedintele ales nu tine seama de cei ce nu l-au votat, tot nu ar putea realiza tot ce isi propune in campania electorala fie ca este vorba de Basescu.Geoana,Ponta sau oricare altul.E crudul adevar.

| andreidraga a răspuns (pentru skif2skif):

1) Si daca il voteaza 90%? E posibil.
2) Si daca il voteaza 60%, poate alti 30% vor fi multumiti cand vor vedea ca se va face ceva pentru tara asta.
happy

| ir3al a răspuns:

Dupa parerea mea NU.De ce? Pentru ca mereu oamenii vor avea opinii diferite si vor fi mereu in contradictoriu!

| qwerty21 a răspuns:

Ce e bun pentru o parte, nu e bun pentru cealalta, si invers
ai intrebat ceva.raspunsul este NU

| tzintar a răspuns:

Daca ar fi... curva, ar mai exista o sansa. Dar chiar si-o curva, cum este chioru`, nu multumeste decat pe cine vrea el.

| skif2skif explică (pentru tzintar):

'curva' hmm...probabil te referi la 'chestia aceea cu care se taie lemne in banat.Iar cand te referi la 'chiorul' probabil ca te referi la un prieten de al tau ca na ma gandesc ca nu ti-ai ciocnit valizele cu presedintele tari in gara.Dar sa lasam astea la o parte gandeste-te doar un moment ca nu poti rezista acolo'sus' fara sa fi putin 'curva'

| Dymy a răspuns:

De sigur ca da