| Girly97 a întrebat:

Cu totii ar trebui sa avem dreptul liber de a vota, corect? Daca pana pe 27 septembrie imi voi gasi un loc de munca unde voi fi nevoita sa lucrez duminica, legea ma poate apara astfel incat sa imi pot exercita dreptul de vot? Adica eu cred ca nu ar trebui sa fie nimeni impiedicat!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se voteaza de la ora 7 la ora 21. Gasesti tu 1 ora sa mergi la vot

| Girly97 explică (pentru suntserios):

Credeti ca ziua de duminica a fost aleasa tocmai pentru ca majoritatea oamenilor au o zi libera?

| suntserios a răspuns (pentru Girly97):

Logic ca de aia a fost aleasa.

| anonimg a răspuns:

Pentru ce te omori să votezi pe cei înșelători?
A parlamenta înseamnă a discuta. Și doar asta se face.

| suntserios a răspuns (pentru anonimg):

Pentru ca daca pe tine te doare in penis, pentru altii votul e singura arma si singura modalitate de a schimba ceva. Ai alta soluție?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

In septembrie sunt alegeri locale, nu parlamentare.

| anonimg a răspuns (pentru suntserios):

Soluția este o lege pentru pedeapsa acelora care nu își țin promisiunile.
Până atunci, totul este apă de ploaie; sau salariu de primar unuia sau altuia. Nimic mai mult.

| suntserios a răspuns (pentru anonimg):

Pai si cine da legea aia? Aha. fix aia pe care ii alegi tu, sau aia pe care ii aleg ci pe care ii lasi tu sa aleaga pentru tine

| Girly97 explică (pentru anonimg):

Eu nu ma refer la guvern, ci la primari!

| Catrice a răspuns:

Și? Lucrezi 8 ore maxim, nu 24.