| LanguageMaster a întrebat:

Cum află un avocat că o anume lege a fost modificată?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand poate afla din Monitorul Oficial, pot fi abonati sau sa-l citeasca de pe internet.
In al doilea rand pot fi abonati la programe legislative, cum sunt legis, legis plus sau altele, acestea publica toate actele normative, inclusiv cele de modificare sau completare a altor acte normative si apoi chiar actualizeaza actele de baza cu modificarile si completarile ulterioare.
In al treilea rand sunt mai multe portaluri pe internet care publica actele normative, inclusiv cele care modifica ori completeaza alte acte.
Si in al patrulea rand exista, tot pe internet, portalul legislativ.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste monitorul Oficial si presa /site-urile de specialitate, etc.

| Catrice a răspuns:

Toate legile și modificările apar în Monitorul oficial.

| dannyel86 a răspuns:

Exista Monitorul Oficial sau foloseste site-uri/softuri specializate care se actualizeaza constant, pentru a fi la curent cu toate modificarile legislative. Chiar Codurile contin precizari despre schimbarea anumitor articole / alineate din cuprinsul lor sau al legilor conexe.