| DiannaDia a întrebat:

Cum as putea deveni cetatean de onoare?
Trebuie sa am si o anumita functie? O varsta minima? ( am 14 ani )
Nu incepeti sa comentati aiurea. Este doar o intrebare.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să faci un mare gest de patriotism față de cei din jur!
Ciudată întrebare! La tine s-a termiat copilăria sau nu știi cum să fii în centrul atenției?
Mai citește cărți pentru dezvoltarea intelectualului.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

laughing trebuie sa faci ceva deosebit pentru orasul tau, sa contribui cumva la bunastarea orasului sau sa salvezi, o persoana, o familie, nu stiu sa faci o fapta deosebita. nu conteaza varsta.

| Braunion a răspuns:

Cetatean de onoare a ce?

| NeymarJr11 a răspuns:

Ce are, in 1 rand sa fi vedeta la Tv.
2. S-a salvez o persoana de la moarte, chiar acum 1 luna un copil de 9 ani a salvat pe alt copil de 2 ani dintr-o fantana :d.

3. S-a ai relati la primarie laughing.

4. S-a fi primar : big grin

| Birlik65 a răspuns:

Trebuie sa faci un gest de binefacere foaaaarte necesar ariei in care locuiesti, ori un renume ariei in care locuiesti..deci trebuie sa ridici la rang de THE BEST THING pentru cei din jur, nu pentru tinewinking Succes!

| EMike a răspuns:

Trebuie sa faci acte de solidaritate fata de primarie. Nu poti deveni tu, pur si simplu. Trebuie sa te propuna cineva...

| DiannaDia explică (pentru EMike):

Pai socrul fratelui meu a devenit cetatean de onoare. Este preot. A fost acum un an un incendiu la Cornu luncii ( Suceava ) si a reconstruit casele distruse din banii lui. Apoi, fiind afectat de asta ( masinile de pompieri n-au ajuns la timp si au fost multe distrugeri ) a cumparat o masina de pompieri din banii lui si a ajutat la 16 incendii. Si uite ca a devenit cetatean de onoare.