| Alphahkbg a întrebat:

Cum se formulează o cerere pentru directorul sau angajații de la Enel?
S-a deschis un proces împotriva mea a unei facturi mai vechi a tatălui care este decedat, suma am platit-o și vreau să le trimit personal dovada platii pentru a încheia procesul.
Personal acolo nu am cu cine vorbi fără a aștepta mult timp pentru o programare.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca exista proces atunci trebuie sa depui dovada platii la instanta care il judeca, cu o copie si pentru reclamant (Enel), nu este nevoie sa vorbesti si sa trimiti nimic la Enel.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si oare nu ar merge si un proces prin care sa le ceara dobitocilor despagubiri morale pentru ca l-au plimbat prin instante degeaba? Eu unul asa as face.

| Ioandelasal a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu are nici un rost, de altfel din intrebare nu rezulta daca a platit restanta inainte sau dupa inceperea procesului.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ioandelasal):

Da, corect, daca a platit-o dupa ce a fost chemat in instanta, chiar nu ar avea rost. Ar fi si de porc...

| Alphahkbg explică (pentru Ioandelasal):

Când am răspuns la pretențiile cerute de Enel am atașat și o copie cu dovada plăti, azi primesc citație cum că este chemată mama in instanță pe 17 ianuarie...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alphahkbg):

Probabil ca nu ai satisfacut toate pretentiile Enel (poate dobanzi sau penalitati de intarziere la plata) si de aceea a fost citata mama, desi ai platit restanta.
Poti solicita sa studiezi dosarul instantei sau roaga un avocat sa-l studieze.