| Valy_8786 a întrebat:

Cum ti se pare notiunea de "Romania, periferia europei"?

4 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Batăl, de adevar.

| anad a răspuns:

Din punct de vedere geografic suntem la periferia Uniunii Europene fiindca formam granita ei de est; din cel al mentalitatii, al felului cum gandesc si actioneaza cei mai multi romani,(inclusiv unii guvernanti) poate am putea fi plasati la periferia Europei!

| Alecsanndraa a răspuns:

Adevarul...si la propriu si la figurat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un rahat de expresie, scos de niste rahati imperialisti! Luand-o mot a mot, da, Romania se afla la periferia europei. Acea periferie care le-a dat liniste occidentalilor, pentru as putea duce la bun sfarsit razboaiele de cucerire si de injosire a zeci de natiuni mai mici.