| crm9 a întrebat:

Daca am facut accident cu masina si nu am permis de conducere si am mai si fugit de la locul accidentului.Cum pot scapa?
Mentionez ca am facut scoala de soferi si am dat o data sala dar am picat cu 21

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deja ai savarsit 3 infractiuni, aflate in concurs: conducerea fara permis, vatamare corporala sau distrugere(dupa caz) si parasirea fara incuviintarea politiei a locului accidentului. In cel mai fericit caz cred ca o sa primesti o pedeapsa cu suspendare, daca esti infractor primar si accidentul nu a avut ca urmare moarte sau vatamare grava. Cum ai putut fi atat de inconstient?

| crm9 explică (pentru Ioandelasal):

Sunt doar 2 infractiuni conducere fara permis si distrugere(un gard care a fost platit si tipul si-a retras plangerea)eu sunt in scoala de soferi pana cand ajunge dosarul la tribunal eu o sa am permis. Avocat bun mi-am luat.Ce ma sfatuiti sa fac in continuare?

| Ioandelasal a răspuns (pentru crm9):

N-ai ce face decat sa astepti judecarea, daca procurorul nu o sa faca aplicarea art.18^1 Cod penal (fapta nu constituie pericol social sau doar unul redus) si sa-ti aplice o amenda administrativa de la 100 la 1.000 lei. Se va ocupa avocatul de caz.

regis
| regis a răspuns:

Daca as stii raspunsul la aceasta intrebare nu ti l-as spune. Nu imi place sa fac pe moralistul, insa ma gandesc ca in acel accident putea fi implicat copilul meu.

| KodrutZ a răspuns:

Prima abatere, posibil sa scapi cu suspendare. Ia-ti un avocat BUN.

| Meheツ a răspuns:

Ee pai ce o sa patesti asa rau? cel mult nu ai voie sa mai dai de permis 5 ani smug dar trec repede... la bulau nici nu-ti dai seama cum trec 2 ani... 3 happy

nasol de tine pretenas, nasol rau

mai e o solutie sa scapi big grin
Daca taicatu e ceva comandant in politie sau senator/deputat PD-L, imediat se rezolva happy daca nu, sa fie in bafta ta big grin

| Madaliinaaa a răspuns:

Mai bine te predai.

| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

Nu poti sa scapi! Ar fi mai bine sa te duci singur sa te predai daca fugi va fi mai rau si droguri daca vinzi si te predai pedeapsa poate fi mai mica: o amenda sau cateva luni de puscarie insa daca fugi sigur iti va da un an de puscarie asa se intampla mereu in cazuri din astea du-te marturiseteti fapta pentru ca greseala marturisita e pe jumatate iertata