| camenalin a întrebat:

Daca am furat ceva si ala isi retrage plangerea mai imi trmite vreo citatie ceva dupa?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de hotararea pe care o va lua procurorul.
Furtul este o infractiune la care impacarea partilor nu inlatura raspunderea penala.
Avand in vedere ca pagubasul isi retrage plangerea, banuiesc ca v-ati impacat, procurorul poate considera ca fapta are pericol social mic si poate dispune inlocuirea raspunderii penale cu o amenda administrativa de pana la 1.000 lei.

| Camelisa a răspuns:

Din cate stiu eu, te anunta printr-o scrisoare happypractic te anunta ce si cum.

| TURCUL0001 a răspuns:

Depinde ce ai furat, teoretic nu.

| HimoSsa a răspuns:

[]persoana care a pus-o deja automat i se va face o copie la cererea sa de retragere pentru a o primi si tu!