| micurutza2005 a întrebat:

Daca am primit avertisment scris si 2puncte ca am stationat cu masina langa trecerea de pietoni am si de platit ceva amenda ca nu scrie nici o suma pe procesul verbal si la posta au zis ca nu vad nici o suma de incasat deci ce sa cred, ca am scapat... sau ce trebuie sa fac ca nu mi s-a spus nimic. multumesc.

Răspuns Câştigător
| ikram a răspuns:

Pai ai primit avertisment, deci nu ai de platit nimic.

5 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pai sanctiunea pe care ai primit-o consta in ''avertisment si 2 puncte''. Cand te-ai pregatit pentru obtinerea permisului nu ai facut si ceva legislatie? Macar pentru a face diferenta intre amenda si avertisment.

| myrazvy a răspuns:

Daca e doar avertisment ce doamne iarta-ma vrei sa platesti, te-a avertizat ca data viitoare sa nu se mai repete, asa ca fi mai atent pe viitor ca iti iei amenda.

| madalina_8123 a răspuns:

Daca e avertisment, nu ai de platit nici o amenda.

| Cory89 a răspuns:

Pai nu trebuie sa platesti nimic...cred confused Ca sa fii mai sigura poti merge la finante, acolo au centralizate toate amenzile. Good luck!

| Azzido a răspuns:

Daca primeai amenda in loc de avertisment atunci trebuia sa platestiwinking. Amenda pentru stationare neregulamentara e de 70 - 100 ron.