| bebe1000 a întrebat:

Daca as vrea sa ies din casa pentru a viziona un apartament... as vrea sa ma mut... cum sau ce ar trebui sa completez pe acea declaratie pe proprie raspundere?

5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Punctul 4, motive justificate precum...

| RavenNymph a răspuns:

Nu este prevăzut în declarația pe proprie răspundere, însă dacă este o urgență poți completa la ultimul subpunct, "deplasare pentru rezolvarea următoarei situații urgente" menționând clar că mergi să vezi apartamentul în card urmează să te muți, motivul pentru care te muți și adresa acelui apartament.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca faci asta si te prinde cineva reusesti sa iei o amenda de n-o platesti din 15 salarii minime pe economie, nete.

| bebe1000 explică (pentru Salontanul):

De ce? pana la urma e o urgenta...

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru bebe1000):

E! Asa si sa mergi la discoteca pentru unii este o urgenta. Doar ca legiuitorul a inchis discotecile si n-a prevazut asa ceva in declaratie. Doar alea sunt urgente: cele 10 puncte prevazute. Citeste ordonatele militare date. Nu te juca! Poti sa ai noroc, dar poti si sa o incurci.