| lucian820 a întrebat:

Daca de exemplu imi iau teapa pe net,si eu am doar un numar de telefon al persoanei care m-a pacalit, si ma duc la politie doar cu nr de telefon(fara ardresa lui, numele lui)politia ii poate identifica identitatea sau adresa?

Răspuns Câştigător
| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Greu de spus. Gândește-te ca persoana respectiva poate sa își schimbe numărul ca pe șosete. Când te duci sa cumperi o cartela, nu îți ia nimeni datele (asa cum se întâmplă în tarile străine). În schimb, dacă ai noroc sa fie abonament, atunci ar putea afla cui ii aparține, adresa posesorului s. a.m.d. Depinde și ce țeapă ți-ai luat. Dacă merita efortul, poți sa mergi sa spui numărul polițiștilor, în cazul în care el mai folosește numărul, se poate localiza. Dar nu cred ca pentru țepe ar face politia asta. Sănătate!

| lucian820 explică (pentru AndreeaDeea221998):

Multumesc mult

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru lucian820):

Cu mare drag!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe OLX ti-ai luat-o, asa-i?

| Brizbriz a răspuns:

In teorie da, in practica, depinde cat interes isi dau
insa la sfarsitul zilei...

CONTEAZA?!?

oricum in afara de a merge la politie altceva nu poti sa faci, iar de meritat, chiar MERITA sa mergi la politie din toate pct de vedere

| scp3008 a răspuns:

Daca era Cartela cu abonament, politia poate depista persoana cutare imediat. Daca era pe cartela prepay este mult mai dificil, Depinde ce alte informatii ai asociate cu cardul respectiv dar cel mai probabil daca nu ai comis ceva extrem de grav, nu merita efortul sa te caute.