Întrebare recomandată | Andreea028131 a întrebat:

In cazul in care primesc amenintari prin mesaje de la un numar care este pe cartela, politia poate afla cine e persoana respectiva? Din cate stiu eu numai apelurile pot fi localizate...dar nici asta nu da o asigurare cu privire la identitatea persoanei. Mai ales ca cei de la reteaua de telefonie nu au nicio data de contact ai celor de pe cartela. Ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| NewTerminator a răspuns:

Dai numarul cuiva si-l pui sal sune (cu politia langa tine si cu aparatu ala de localizat) si cel care il suna trebuie sa vorbeasca 1 minut parca su 30 sec si il localizeaza si te duci cu politia peste el.

da doar daca e amenintare cu moartea sau terorista, dar daca e ceva de genu"te prind si te bat " sau alte chestii din astea nu te ajuta nimeni

8 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Apelurile se pot localiza.

| emilitalia a răspuns:

Se poate localiza telefonul dar nu cred ca o va face nimeni. Poate in cazurile de amenintare cu moartea sau ceva gen terorist. Poti sa mergi la politie si sa vorbesti cu cei de acolo pentru a vedea ce se poate face.Bafta.

| 2Names a răspuns:

Poti sa mergi linistita la politie cu numarul.Ei o sa te ajute.Probabil ca vor afla cine este anumita persoana dar locatia e mai putin posibil.Bafta!

| Andreea028131 explică (pentru 2Names):

Si cum pot afla cine este persoana daca numarul e pe cartela?

| 2Names a răspuns (pentru Andreea028131):

Numarul tau e pe cartele sau al persoanei respective?

Daca e al lui/ei nu prea ai cum.Dar de unde sti ca persoana aceea e pe cartela.

| Andreea028131 explică (pentru 2Names):

Nu stiu daca numarul e pe cartela dar am vrut sa iau in considerare si chestia asta. Pt ca in cazul unui abonament stiu sigur ca se poate. Ma gandeam si in cazul in care e pe cartela pentru ca nimeni nu e prost sa trimita mesaje de amenintare de pe un abonament.

| 2Names a răspuns (pentru Andreea028131):

Ei lasa ca si mie mi-a trimis de pe abonament. Poate e un 'smecher', ca aia din coltu' strazii de vreo 14-15 ani ce se crede tare dar nu stie ce face. Orice e posibil.Dar mai bine te-ai duce la politie cu numarul.Sau daca nu poti sa incerci la Vodafone/Orange (sau pe ce retea esti) si sa intrebi acolo daca pot ei sa iti dea raspunsul ce il astepti.

| MikwtzaBest a răspuns:

Sunt de acord cu emilitalia...Se pot localiza apelurile (stiu asta pentru ca si mie mi s-a intamplat) si la mesaje cred ca si prin ele se poate localiza respectiva persoana..Succes!:*