| anonim_4396 a întrebat:

Daca la o intersectie de drumuri ai indicatorul "cedeaza trecerea", trebuie acordata prioritate de dreapta sau tuturor autovehiculelor care circula pe acel drum? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie acordata prioritate tuturor autovehiculelor care circula pe drumul cu prioritate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa acorzi prioritate celor care merg pe drumul prioritar si prioritate de dreapta daca e cazul. Depinde de drumul prioritar

| nospacebar a răspuns (pentru suntserios):

Eu ziceam daca este o intersectie de 2 drumuri si tu ai cedeaza trecerea. cui trebuie sa cedezi?

| suntserios a răspuns (pentru nospacebar):

Pai si eu ce ti-am zis? Cedezi trecerea celor de pe drumul prioritar si daca e cazul cedezi si prioritate de dreapta.