| mitranbghs a întrebat:

Daca ma duc sa-mi iau o diploma de la liceu si las telefonul pe inregistrare si vad ca ma jigneste vreun profesor pot sa ma duc la politie?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa te duci dar nu rezolvi nimic, inregistrarea ilegala nu este admisa ca proba in justitie.
De altfel jignirea nu este infractiune, asa ca l-ai putea da in judecata doar pe cale civila, in baza raspunedrii delictuale pentru afectarea dreptului la demnitate.