| MarianPapuc98 a întrebat:

Daca Romania intra in razboi si toti barbati cuprinsi intre 20-36 ani sunt obligati sa se prezinte la razboi ( E doar un scenariu, bineinteles), eu, avand Platfus, sunt scutit?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai probleme de sanatate care impiedica sa realizezi stagiul militar nu vei forma parte. Oricum razboi o sa fie in viitor altfel rusii se retrageau in tara lor

| pufulescu a răspuns:

Ai fi scutit de serviciul militar in timp de pace, daca acesta ar mai fi obligatoriu in Romania, dar in caz de razboi ai fi incorporat cu siguranta!