| Spataru_Doina_1979 a întrebat:

Daca unul a postat aceiasi muzica sau una similara pe YouTube inaintea mea? am cum sa stiu? daca am, cum atunci,

sa stiu ca cineva nu a facut o musica similara sau fix la fel inaintea mea?

5 răspunsuri:
| PringAloe a răspuns:

Nu ai cum sa aflii, doar daca din intamplare iti semnalizeaza careva, in general daca tu ai uploadat un videoclip pe Youtube si dupa, altul mai uploadeaza acelasi videoclip cei de la copyright il semnalieaza in asa fel in cat nu mai poate monetiza cu el(nu mai poate castiga bani prin acel video) dar in rest poate face vizualizari, cum am spus. ori ti-l semnalieaza cineva, ori dai tu de el si il semnalizezi tu, odata ce il semnalezezi si declari ca videoclip-ul a fost copiat de la tine, cei de la copyright o sa cerceteze daca este adevarat sau nu ceea ce tu spui, si in caz ca ai dreptate ca a fost copiat de la tine si publicat iar pe Youtube, videoclip-ul este sters iar respectivul primeste un fel de sanctiune care tine 3 luni, daca in acele 3 luni mai primeste inca 2 sanctiuni de genul ii blocat contul de Youtube.

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru PringAloe):

Nu pot, eu ma gandeam sa fac muzica, nu o sa fac de frica asta

| PringAloe a răspuns (pentru Spataru_Doina_1979):

Daca continutul este al tau si nu copiat de la cineva nu ai sa ai probleme

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru PringAloe):

Like sa fie foarte similar, IDul sa m=nu isi dea seama, dar omul da, si rip canal atunci

| Stef98 a răspuns:

Se poate sa primesti o notificare din parte Youtube cu privire. gen ca cineva a postat o melodie la fel ca ta.