| JohnnyWalkerBravo a întrebat:

Daca va spuneam la toti in 2008/2009, cand Obama a ajuns Presedinte, ca dupa Presedintia sa de 2 Mandate, ca Alegerile din 2016, (8 Ani mai tarziu) vor fi intre Donald Trump (cunoscut pe vremea aia ca Prezentatorul Emisiunii Ucenicul/The Apprentice) si Hillary Clinton, (cunoscuta pe vremea aia doar ca Sotia fostul Presedinte Bill Clinton) si ca Donald Trump castiga alegerile si devine Presedintele de dupa Obama, ce ati crede? ma-ti crede? si ce ati zice de Viitorul acela daca ati aflat de atunci?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu te am fi crezut. In 2008 valul de nationalism care a acoperit lumea in ultima vreme nu era anticipat de nimeni

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru suntserios):

Dar ce ai fi crezut daca aflai de atunci ca asa va fi Viitorul?

de exemplu, daca iti aratam Articole de Ziare si Clipuri din Stiri anuntand Victoria lui Trump? atunci mai crede?

| pufulescu a răspuns:

Mai fa niste previziuni si prezinta-mi-le! Eu ascult pe oricine, chiar daca nu pare prooroc.

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru pufulescu):

Eu doar am intrebat despre Trump si Obama. tu ai fi crezi daca iti spuneam ca Trump va fi Presedinte dupa Obama?