| MZc a întrebat:

Daca vreau sa ma duc la un service de telefoane oare e ok daca trec pe declarație motivul: asigurarea de bunuri care acopera necesitatile de baza ale persoanelor si animalelor de companie? Sau imi iau amenda?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai vreun service prin zona in care locuiesti, da. Dar sa ai si ceva alimente in sacosă. Si declaratia completata.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pe linga service ia si tu doua piini, o sticla de lapte, 10 oua, si ai bifat asigurarea de bunuri bla bla...

| samiZiciPompier a răspuns:

Ar fi o minciuna grosolana. Pana si un politist si-ar da seama ca animalele nu vorbesc la telefon.
Daca lucrezi poti trece: asigurarea de bunuri necesare desfășurării activității profesionale.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru samiZiciPompier):

De ce sa fie minciuna grosolana? Omul se duce sa ia de-ale gurii si pe drum se opreste SI la service-ul GSM. Care e problema, daca service-ul e in drum? P.S. E asa o durere-n p*&a din partea autoritatilor si a cetatenilor, ceva de speriat. Am iesit dimineata sa cumpar una-alta si am mers pana in capatul cartierului, 3 statii de autobuz mai incolo. La LIDL coada, deci m-am intors si mi-am rezolvat problemele la Profi si Carrefour Market. Ce vad pe drum in Iasi, la ora 8 juma' dimineata? PLIN OCHI de bosorogi si babe! La astia statul gramada linga chioscul cu lapte proaspat e urgenta medicala, in p*&a mea! Nu mai zic ca jumatate cel putin dintre cei pe care ii vad in interior in magazine poarta mastile complet aiurea - mai bine nu le-ar purta, tot aia ar fi. Inclusiv bategarzii din magazine, sub nas sau complet trasa sub barbie!

| samiZiciPompier a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Daca il vede politia cand iese din service o sa-l intrebe de ce e acolo. Nu merge justificarea ca service-ul e in drum sau ca isi asigura bunuri de stricta necesitate.
Cred ca o sa se rezolve de la sine problema cu aglomeratia de batrani. Isi iau virusul si s-au rezolvat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Fugi breh cu sf-urile. S-a dat vreo ordonanta sa se inchida service-urile GSM? Am fost sa iau potol, service-ul era in drum, am declaratie, du-te in p*&a mea, ai plan de amenzi? Ne vedem la proces.