| anonim_4396 a întrebat:

De ce la noi, nu pot fi invitati toti candidatii la Presedintie, in acelasi studio la o dezbatere? de ce fac discriminari?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Pentru ca toti vor sa traga de timp. Se gandesc ca printr-o dezbatere se vor aduce in fata tuturor greseli de-ale lor si vor scadea in ochii votantilor.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ai cazut exact in capcana in care au vrut ei sa te atraga. Este exact pe dos - au fost invitati in nenumarate randuri toti candidatii, de catre aproape toate televiziunile, uneori telefonic, alte ori in scris, alte ori public. EI SUNT CEI CARE REFUZA CONFRUNTAREA, ei sunt cei care fac discriminari.
De ce fac asta? Dintr-o simpla strategie care ar suna cam asa:
- Basescu si Geoana se vad deja in turul doi, deci nu mai e cazul sa participe deoarece nu mai au nimic de castigat. In schimb pot pierde.
- Antonescu s-a confruntat deja cu Basescu si a punctat, a mai avut programata o dezbatere cu Geoana la care acesta din urma nu s-a prezentat, deci a punctat din nou. Deci a punctat si impotriva lui Basescu si impotriva lui Geoana, iar impotriva celorlalti e mai greu sa puncteze (poate cu exceptia lui Oprescu, dar greu de crezut ca va atrage din electoratul acestuia). O confruntare cu oricare din ceilalti nu prea ii mai poate aduce voturi, in schimb mai poate pierde din ele.
Restul cred ca sunt dispusi oricand la confruntari, insa nu mai au cu cine...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Oricum nu cred ca ar fi fair-play. Triseaza astia de li se sparg buzunarele.

| machupicchu a răspuns:

Pentru a nu permite altor candidati sa strice planificarile.

| vilmaristul a răspuns:

Pai la cat de,, mari" se dau, nu au loc in acelasi spatiu!
ma mir ca mai incap intre granitile tarii!

| DrViorel a răspuns:

Ei nu vor, si ar fi o harababura totala, caci toti ar incepe sa arunce,, piatra" unu catre altul...

| stygmate a răspuns:

Si eu ma intrebam dar stii acu dezabterile au devenit tiganeli happy se cearta ca la "usa corutlui "si se acuza uni pe altii si nu mai devine dezbatere ci concurs de acuzatiilaughing dezbaterile sunt dezabateri in care isi zic programul si isi vind gogosile, asa zise promisiuni, pe rand ca sa fie gustate mai bine. cel putin nu ma intereseaa politica dar fiin vorba de alegeri prezidentiale am vazu ce cadnitati sunt si care vroiau sa candideze.nici unul nu inspira incredere toti flamanzi de bani si putere.