| alexRE a întrebat:

De ce politicienii romani ii tot pupa in c*r pe Americani?
Vi se pare normal ca tara noastra sa ideplineasca acest rol de lingusitor codos?
Astfel dezonorandune in ultimul hal si fiind la cheremul lor?
Mai au oleaca si se muta la noi.Deja au inceput cu baze militare.

Răspuns Câştigător
| karellen a răspuns:

Dupa 45 de ani de pupat in posterior pe rusi, cu toate "binefacerile" de rigoare, acum doar am schimbat seful. macar yankeii nu ne aduc "libertatea" cu tancul

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mi se pare ca ii pupa mai mult ca pe altii, poate ca aceia care fac asta vor sa dea impresia ca sunt prooccidentali, mai mult decat altii.
Baze militare nu stiu sa avem, avem doar o baza militara, folosita pentru instructie si odihna. Aceasta este din cauza faptului ca, membri NATO fiind, avem si obligatii fata de aliati si nu sunt gratuite. Avem si unele drepturi, din pacate se pare ca inca nu am beneficiat de pe urma lor. Cat despre mutatul la noi, poate ar fi bine sa o faca, doar i-am asteptat atata pe americani, multi romani in perioada de dupa 1945 asteptau si sperau sa vina americanii. Numai bine!

| Marcian a răspuns:

Suntem intr-o alianta cu ei. Daca am fi atacati de cineva(foarte improbabil dar posibil) ei ne-ar apara.Sunt o tara mai puternica decat noi, au dreptul sa ne fie un pic sefi. Daca nu ne place sa iesim din N. A. T. O. sau hai sa ne facem si noi o superputere.

| luana1 a răspuns:

Macar de-ar face asta pentru a rezulta vreun beneficiu.Romania a acceptat bazele militare americane pe teritoriul ei fara absolut nici o conditie. Polonia a cerut pentru aceste baze reinnoirea aviatiei de razboi, iar Bulgaria nu le da voie sa intreprinda nici o activitate fara acordul ei.La noi americanii pot face orice, oricand fara nici un obstacol, fara sa ne ceara acordul.Asa a fost de acord Basescu si atata poate Basescu.

| dddddadada a răspuns:

Aici romani au vina.romania in ultima vreme au datorii laughing si clar Americani sunt buni si ii imprumuta, politicieni romani = 0

am auzit ca vor sa cumpere de la Americani avioane de razboi f-16 la second hand laughing + ca americani ne-o dat 12 avioane de razboi specializate pe gratis.

funda? stiu ca nu sad tongue