| sopranaCadaverica a întrebat:

De pe ce site-uri cititi stirile de obicei? In care aveti incredere? Cititi si presa pe hartie? Daca da, care?

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Google News în română!
Are știri de pe mai multe site-uri, grupate pe categorii!
happy

| Bizon95 a răspuns:

De ce as citi?
cand pot sa dau pe ProTV si sa fac altceva in acelasi timp
stiri care sunt toata ziua pe ProTV news live:
https://stirileprotv.ro/protvnews/
(atentie, link-ul de mai sus e FOARTE GREU de gasit pe google sau pe site-ul protv... eu am dat peste el din pura greseala)
sau alt canal de stiri

| AC4S4 a răspuns:

Citesc cam de peste tot, dar incredere am mai multa in Adevarul, g4media, hotnews.
Se observa titlurile scandaloase, continutul de slaba calitate a unor cotidiane. De exemplu, DCNews si Evenimentul Zilei tot la cateva zile scot un fel de analize ale conducerii lor (Bogdan Chirieac, respectiv Ion Cristoiu).
Bogdan Chirieac este cunoscut pentru paralelismul sau cu realitatea, el spunand ca PSD e pe la 35-40%, Iohannis pe locul 5-6. Ion Cristoiu este cunoscut pentru inventarea scenariilor fara dovezi (Daca ALDE iese de la guvernare, el scoate "Tariceanu santajat?"), titlurile fiind de genul "scenariu apocaliptic", "previziuni soc", "teoria-bomba".
Evident, aceste doua cotidiane sunt un fel de mici gunoaie care graviteaza in jurul tomberonului plin de gunoaie, Antena 3. Mai sunt multe alte astfel de cotidiane.

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu mă pasionează știrile, dar în general le găsesc random pe Reddit (r/europe și r/Romania)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bună intrebarea. Presupun că este vreun sondaj ceva. Însă vreau să îți spun că ultimul ziar pe care l-am cumpărat a fost în urma cu 3 ani. A fost ziar cu anunțuri locale când mi-am cautat altă chirie. Însă eu să citesc ziare? Ultimul ziar click l-am cumpărat în urma cu 10 ani. laughing acum presa o citesc pe Facebook. Sunt abonat la pagini de știri locale și internaționale și de multe ori aflu noutăți pe care le dă la știri după o zi și eu deja stiam acest lucru. Nu am un site anumite preferat. Cum apare pe newsfeed pe Facebook. Îmi dau seama că nu este un fake news când de exemplu sunt informații distribuite de Mediafax. În latrina 3, libertatea, Realitatea și pro TV ( pagina) nu am încredere. Tot ce tine de cancan sunt dezabonat. În schimb CNN distribuie realități și alte canale de televiziune din America cum ar fi Fox, sau emisiuni Good Morning America, sau pagini ca Unilad.

TMZ este mai mult cancan si îl evit.

| Daniel323 a răspuns:

G4Media,site-ul pe care a vrut sa-l inchida Dragnea.