| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Dupa cumpararea unui imobil si intrarea in posesiune a contractului de vanzare-cumparare(duplicat, evident), ce urmeaza de facut? Am inteles ca trebuie sa fac un drum pana la primarie, insa nu stiu daca trebuie acum sau DUPA ce primesc de la notar si intabularea(pentru care a zis sa vin peste o saptamana). Ce credeti? Sa astept pana ce primesc si intabularea, abia pe urmand sa fac o vizita la primarie? Sau trebuie sa ma duc acum?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa mergi la compartimentul de impozite si taxe de la primaria localitatii pentru a fi luat in evidenta la impozit. Poti merge si dupa ce primesti extrasul CF cu intabularea.

| gabriellaa23 a răspuns:

Astepti intabularea, ai la dispozitie 30 zile lucratoare sa mergi la primarie!