| BrokenAngels a întrebat:

Este permisă întâlnirea a 7-8 persoane in fața casei?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In secret da, legal nu dupa lege

| Freya1 a răspuns:

Nu.Doar daca e o urgenta, o înmormântare sau ceva important aveti voie sa va adunați si si atunci un număr cât mai mic de oameni.
Ai grija in primul rand ca din cauza oamenilor de genul, ce se adună în grupuri si nu tin cont de lege si de alti ni se închid orașele și județele, ni se lungeste carantină si se extinde boala. Daca nu tin cont de ce am spus macar tine cont ca iti poti îmbolnăvi familia si sa primesti amenzi.

| AdelinaC a răspuns:

In afara de cazurile exceptate de care ti s-a zis deja, nu. Daca faci asta te poate vedea un vecin mai paranoic si sa cheme politia si va treziti toti 8 cu amenda

| Digikey a răspuns:

Doar daca este inmormantare sau nunta.

| Aurelia_Mirela_1980 a răspuns:

Teoretic dupa lege daca n-ai o urgenta nu e permisa