| Ucigasuldeprostie a întrebat:

Hai sa vorbim si de vremuri mai mult sau mai putin bune. Era mai bine pe vremea comunismului? Meritau ceausestii sa fie executati si fiul lor cel mic bagat la inchisoare desi era bonlav de ciroza?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Pe vremea lui ceausescu macar aveai un loc de munca si iti dadea si locuinta,acum ca ne a trebuit democratie,avem de toate,dar suntem lenesi sa lucram,de casa nici nu mai vb, iti faci credit cu chiu ti se aproba, iti iei o imputita de garsoniera si platesti 30 de ani ratele, nu i bine nici acum dar nu a fost bine nici atunci[din anumite puncte de vedere], oricum cei care au dat ordin sa fie impuscati ceausestii sunt mai comunisti ca ei,

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit de Revolutia Franceza? Nu numai ca meritau, dar meritau multi altii pe linga ei. Pentru ca pe ala l-au impuscat, dar i-au lasat pe ceilalti care au pus mina pe putere si ne-au jefuit pina am ajuns in sapa de lemn. De asta, in loc sa progresam, am regresat si acum se traieste mai rau decit atunci.