| AndreiMihai997 a întrebat:

Hei, recent am fost prins cu o pastila de md si un pic de praf asupra mea.mi s-a intocmit un proces verbal si mi-a zis ca vor trimite probele la teste iar dupa aceea ma vor cotacta pentru audieri. Is ft derutat nu stiu ce va urmaa.sad un pic de ajutor, va rog big grin?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.143/2000, rep. în 2014, cu md. şi compl. ulterioare, citez:
"ART.2.(1) Cultivarea, producerea, fabricarea, experimentarea, extragerea, prepararea, transformarea, oferirea, punerea în vânzare, vânzarea, distribuirea, livrarea cu orice titlu, trimiterea, transportul, procurarea, cumpărarea, deţinerea ori alte operaţiuni privind circulaţia drogurilor de risc, fără drept, se pedepsesc cu închisoare de la 2 la 7 ani şi interzicerea unor drepturi.
(2) Dacă faptele prevăzute la alin. (1) au ca obiect droguri de mare risc, pedeapsa este închisoarea de la 5 la 12 ani şi interzicerea unor drepturi."
Depinde ce se va constata la analize si de varsta ta.

| Freya1 a răspuns:

Daca te droghezi tu nu iti face nimeni nimic dar daca vinzi poti face si inchisoare.Ai rabdare sa te contacteze poate ai noroc si scapi.