| fwegvfwevfqwec a întrebat:

Hei TPU

Peste cat timp credeti ca va veni al 3-lea razboi mondial?

Din cate am citit eu al treilea razboi va izbucni cel mai probabil dupa o criza mondiala foarte mare sau dupa ce va cadea euro sau dolarul laughing! Voi cand credeti ca se vor intampla aceste lucruri?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Secolu asta sunt convins ca mai va exista un razboi mondial prin 2020, poate nu voi trai atunci dar clar ca mult nu va trece pana atunci de asta sunt sigur

| Doub a răspuns:

Curand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabe sanse sa cada euro, dar dolarul am tot vazut ca se vb de asa ceva. tot zicea obama sa cumpere lumea mult argint in caz de" sa aiba deopartE laughing. oricum, nu se stie cand v-a venii, dar odata si odata va fi. si la ce arme nucleare au toate fortele mari ale lumii e clar ca nu o sa mai ramana nimic. cel putin atunci vom crapa toti nu doar zeci de milioane ca in al doilea razboi mondial.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Niste prostie chiar de 40 lei
In curand.

| Teardrop a răspuns:

În cartea Regii Blestemaţi este semnalat faptul că în anii cu 14 în coadă, mereu s-a întâmplat ceva rău: 714: invazia musulmanilot în Spania, 814 moartea lui Clarol cel mare şi dezmembrarea imperiului său, 914 invaziile ungurior însoţite de o mare foamete, 1114 Pierderea Bretaniei, 1214 Coaliţia lui Oton al IV lea învinsă la Bouvines, 1314 moartea lui Filip cel Frumos, desfiinţatorul Templierilor. În 1914 a început Primul Război Mondial.

laughing

Doar o glumă. Nu cred în superstiţii. Eu cred că va avea loc atunci când o ţară Europeană va ieşi în evidenţă mai mult decât vor G8 sau SUA, dacă înţelegi ce vreau să zis.

Oricum un Al Treilea Război Mondial ar fi devastator pentru planetă. Să sperăm că şi dacă se va purta, se va purta pe cale diplomatică, ca şi Războiul Rece. Dar cred că va mai fi ceva până atunci. Eu spun şi sper că vom avea pace cel puţin încă 100 de de ani.