| Drxx_Alexandru_1999 a întrebat:

Heidi TPU, dacă ai dosar penal pentru înșelătorie faci pușcărie? Sau dacă nu te prezinți la judecata ce se întâmplă?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! De la 1 la 5 ani daca nu exista si un concurs de infractiuni. Atunci poti lua si mai mult. Daca nu te prezinti la judecata se judeca in lipsa si apoi esti dat in urmarire pentru executarea pedepsei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai dosar penal inseamna ca vei fi judecat si un judecator iti va da o sentinta... care poate fi si inchisoare

| Drxx_Alexandru_1999 explică (pentru suntserios):

Am primit un plic, o citație, în care nu scrie absolut nimic despre ce s-a întâmplat, am sunat de nenumărate ori și mi-au zis sa revin mâine ca personalul din tura respectiva nu îmi poate spune nimic

| suntserios a răspuns (pentru Drxx_Alexandru_1999):

Stiu, ti am mai citit intrebarile. Suni pana te poate lamuri careva