| Florinnnn21 a întrebat:

Hello.
Luna trecută in data de 10 am fost prins drogat la volan.
Am consumat cannabis ceva timp, si am fost prins la volan iar in drugtest a iesit metanphetamina(Crystal) dar nu am bagat asa ceva.
Ideea e ca mi e frica ca iese cannabisul din trecut in sange.
Ce mi se poate intampla?
Am avocat, el spune ca nu mi se va anula permisul.Dar vreau mai multe pareri
Inchisoare stiu sigur ca nu fac pentru atat, deoarece n am avut asupra mea nimic si am fost si singur.
Va rog niste răspunsuri ok, fara batjocura sau din astea
Vreau doar sa stiu ce sanse am sa-mi fie anulat permisul si, cam cat dureaza pana vin analizele, le am platit la Oradea deja si din cate am inteles se vor trimite la Timișoara...Cineva in situatie?

16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai domnul ioandelasal stie, asteapta sa citeasca dînsul intrebarea ta si ai incredere 100% in ce o sa iti spună si poti sa i dai funda cu toata increderea ca nu isi bate joc de tine este un om cu multa experienta si nu vorbeste aiurea cum sunt multi mistocari pe aici care nu stiu pe ce lume se află.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mai bine nu mai răspunde.

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

Deci tu cand te-ai drogat, pe 10?
si ei cand ti-au refacut analizele?
nu inteleg.

| Florinnnn21 explică (pentru blackann):

Deci...Eu nu m-am drogat pe 10 cand am fost prins.dar m-am drogat cu marijuana zilele trecute, ma tem ca mi iese in sange..si asta ma interesează ce sanse am sa scap fara anularea permisului..ca si asa o sa stau multe luni pana vin analizele.

| blackann a răspuns (pentru Florinnnn21):

Deci cand te-au prins nu erai fumat, dar a iesit metanphetamina?
Pai nici nu mai conteaza iarba, bro.

| anonim3248 a răspuns:

Vezi că e unul pe site TPU care a primit condamnare pentru ce ai făcut tu.

| Florinnnn21 explică (pentru anonim3248):

Salut. Da mi te rog un link de la intrebarea lui.Mersi

| Florinnnn21 explică (pentru anonim3248):

Nu stiu... Avocatul meu spune ca nu mi se anuleaza, maxim dosar penal si suspendare, dar na. dureaza pana vin analizele ****, inchisoare ma gandesc acum ca nu fac pentru atat fiind la prima abatere, si repet..singur la volan, fara nimic la mine..doar rezultatul pozitiv la drug test

| anonim3248 a răspuns (pentru Florinnnn21):

Nu înțelegi tu ce înseamnă ce ai scris - maxim dosar penal

| Florinnnn21 explică (pentru anonim3248):

Nu inteleg ce vrei sa spui..Dosar stiu ca mi se face, dar ma interesează sa raman cu permisul..sa nu fie anulat(nu suspendat)

| anonim3248 a răspuns (pentru Florinnnn21):

Citește tu ce scrie aici că e mai simplu decât dacă stă să îți explice cineva.
https://stegaroiu.ro/......i-rutiere/

| Florinnnn21 explică (pentru anonim3248):

Bine acum, dar am auzit ca sunt si exceptii.Cel putin avocatul meu mi-a zis ca nu a pierdut niciun caz si ca nu s-a anulat niciun permis...Ce sa mai cred?

Răspuns utilizator avertizat