| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am luat laptop-ul de la reparat si azi imi face aceias problema si nu poate fi folosit deloc, sunt sigur ca au facut o treaba de mantuiala pentru a imi lua 200 ron, deoarece nu mi-au dat nici o chitanta!
luni voimerge iar si ma gandesc sa le cer o chitanta sa le spun ca laptopul merge doar ca am nevoie sa ii dovadesc cuiva ca l-am reparat la un service specializat.
poate astfel imi vor elibera o chitanta si voi putea merge la opc.
voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cred sa mai poti acum.Trebuia atunci facuta asta.

| N0xEterniS a răspuns:

Trebuia sa le ceri bon din prima :/ :/
Acum n-ai nici o dovada contra lor.
Nu cred ca-ti vor da cand te vei duce :/

Daca nu sunt '' sarlatanii '' si au obraz si tu vorbesti frumos cu ei, poate se vor mai uita o data la el.

Dar ce problema aveai cu laptop'ul? merita 200 ron?

| bilopart a răspuns (pentru N0xEterniS):

Merita e un packard bell gn 45 avea sursa spun ei.
le voi spune ca vreau sa il vand uni prieten doar ca stie ca era stricat si ca sa nu creada ca l-am reparat vrea sa ii arat un bon sau o factura, poate imi vor da...

| bilopart a răspuns:

L-eam cerut bon mi-au dat si a doua zi am mers cu el si mi lau reparat, nu aveau incotro!