| anonim_4396 a întrebat:

In ce conditii, situatii poti fi dat afara?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"în 28 Iunie | SelenaTpu a întrebat:
In ce conditii, situatii poti fi dat afara?"

Draga SelenaTPU, ca sa-ti putem raspunde la intrebare, te rog clarifica:

De unde sa fii data afara?
Din casa parinteasca, din casa sotului sau a socrilor, de la scoala, servici, piscina, strand, sala de gym?

PS https://www.tpu.ro/utilizator/aclrel/intrebari/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Exemplu. Ovidiu exilat la Tomis din motive de corupție morală prin artă ( așa a interpretat împăratul).
Socrate, ostracizat ( dat afară) pe motivul că corupe tineretul cu ideile lui. A preferat să bea cucută.
Eu era să fiu dat afară din partid, în 71, când eram la armată, după ce se întorsese Ceau din Coreea de Nord, și armata făcea clisme la creier și aveau nevoie de un țap ispășitor.
O colegă de liceu a fost dată afară în 63, că se culca cu laborantul, când se ducea să aducă material didactic la ore.
Stalin te dădea afară din partid, apoi te trimitea în Siberia sau te împușca, și cu și fără motiv.
Biserica catolică practica exvomunicarea ( darea afară). Nu știu motivele, de obicei, politice.

| Catrice a răspuns:

În multe.

| Fatamuntilor a răspuns:

De unde?
serviciu, scoala, TPU, tara?
Detalii!
In general(toate cazurile de mai sus) pentru incalcari de regulament(intern)

| sofisis a răspuns:

In situatiile in care esti inauntru...

| Nirvanaaa a răspuns:

Dat afara de unde?

Răspuns utilizator avertizat
| RxTx a răspuns:

Afară din sat?
Afara din casă?
Afafă dea un job?
Afara din casa altuia?
Afara din curtea altuia?
Afara din magazin? Cand inchide
Afata de la toaleta publică cand ai stat prea mult acolo.
Afara din pântecele mamei tale?
Afara dintr-o țară?
Afară din apă?

| RxTx a răspuns:

Cezar
Cezariană

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Uite aici tot ce trebuie să ții de concediere: https://www.codulmuncii.ro/titlul_2_5.html

| UserRo10 a răspuns:

Daca nu porti sapca rosie

| Lorena6879 a răspuns:

Dacă ești dată afară, hai la mine laughing, ❤️

| turcanmonica12 a răspuns:

De unde sa fi dat afara? De la munca, din casa, de la scoala.clarifică