| Bogdan123456789 a întrebat:

In ce tara femeile pot avea mai multi soti/barbati?

Răspuns Câştigător
| Humanist a răspuns:

Asa ceva nu prea este posibil din pacate... Poligamia e acceptata de regula in tarile fundamentalist -religioase, si avand in vedere faptul ca religiile lumii sunt facute dupa model patriarhal ( barbatii sunt figurile autoritare predominante si respectate ), e tolerata doar poligamia la barbati ( sa aiba mai multe neveste, numit harem ). In unele tari precum Arabia Saudita poti avea pe undeva la 4 neveste si la inca cate concubine iti permite starea financiara laughing

| Himynameis a răspuns (pentru Humanist):

Asta crezi tu.

5 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Poliandria(asa se numeste ) se mai practica pe la triburile alea razlete de prin Africa.

| Vichtory a răspuns:

Asa ceva nu prea e posibil, dar in Arabia un sot poate avea mai multe femei.
Funda?

| Bogdan123456789 explică (pentru Vichtory):

Nu-ti pot da funda deoarece stiam acest lucru.Intrebam doar de femei...

| nomoretears1111 a răspuns:

In Tara Fanteziei, din cate stiu eu. laughing