| Henrypericolpublic a întrebat:

In primul rand va spun: nu sunt foarte familiarizat cu legea si am vazut ca politia face control chiar si la mine in oras (Daca ai baut alcool sau droguri).
Eu nu beau inainte sa conduc si nu iau droguri, dar totusi imi e putin teama de ei.
Ce trebuie sa fac daca ma opresc in trafic si pe mine?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Suflii in fiola si arati CI

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te oprești si ii lasi sa te verifice. Ce spanac sa faci altceva. Daca nu ai baut o sa iti ureze drum bun si aia e.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are de ce să îți fie teamă atât timp cât nu ai călcat legea. Prezinți actele la control și răspunzi la întrebările care și se pun.

| minrest a răspuns:

Nu ai nici un motiv de teama. Faci ce iti spun ei, si gata. Se legitimeaza, iti cer acte, nici nu o sa iti puna fiola probabil, caci nu vor avea motive sa creada ca ai baut. Micile nereguli ti le semnaleaza tie, daca exista, si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci ce spun daca nu ai belele daca nu ai baut sau te-ai drogat nu prea ai ce sa faci Daca ai o arma la tine de foc sau alba ii spui politistului Domnule am o arma (unde o ai) de foc cu sau fara licenta El va vrea intotdeauna sa ai mainile la vedere si atunci cand iei actele spui O sa-mi iau actele din buzunar cu o mana pe volan si cu o mana in buzunar daca faci miscari bruste politistul are tot dreptul sa te impuste

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu uita sa precizezi: in Bronx, sau alt ghetou din Statele Unite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

?

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Cate incidente cu arme de foc ca urmare a opririi in trafic de catre Politia Rutiera, ai vazut la stiri? Politia Rutiera nu se asteapta sa scoata nimeni arma, la noi nu se intampla asta, chiar si la Urmariri se intampla foarte rar.