| Demeister a întrebat:

La noi în țară, când se fac reparații la centralele electrice şi de termoficare, se lucrează prin firme sau prin angajații acestor centrale?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Reparatiile pot fi de mai multe categorii:
- reparatii accidentale, curente (mai mici), care se rezolva de personalul de intretinere propriu al firmei (centralei)
- reparatii planificate (revizii tehnice, reparatii capitale etc) care sunt de anvergura mai mare se pot repara si de echipele proprii de intretinere ale firmei, dar si de firme specializate contractate sau chiar echipele producatorului.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai, nu e acelasi lucru?

| Radu284 a răspuns:

Tu te plictisesti rau, nu?